Často kladené dotazy

Upozornění: Odpovědi na dotazy uvedené v rubrice FAQ jsou zobecněné, zjednodušené a nemusí být platné pro každý podobný případ, protože v daném případě mohou existovat i jiné okolnosti, které mohou vést k jinému závěru. Odpovědi jsou informativní, orientační, nejsou právně závazným stanoviskem společnosti a nelze se na základě nich domáhat žádných práv.


Pokud jste nenalezli odpověď na Váš dotaz, neváhejte nás kontaktovat ! Využít můžete naše telefonní čísla nebo kontaktní formulář.

 


DELFÍNEK – VODNÍ KURZY:


Dotaz: Můžou být s dítětem v bazénu oba rodiče?
Odpověď:
V bazénu může být s dítětem pouze jeden rodič (nebo dospělý doprovod). V průběhu kurzu se ale rodiče mohou střídat po jednotlivých lekcích. Při střídání by ale měl jeden rodič informovat druhého o dosavadním průběhu kurzu (nové prvky, správné způsoby držení dítěte, básničky apod.).
Při plaveckém výcviku je v bazénu dítě již bez rodiče. Rodič však musí dítě na lekci připravit a zajistit hygienu před lekcí (návštěva WC, umýt dítě mýdlem a bez plavek, osprchovat, obléknout plavky, upravit dlouhé vlasy). Rodič může průběh lekce sledovat z chodbičky před bazénem. Případně zajišťuje doprovod dítěte na WC v průběhu lekce.

Dotaz: Musím mít v bazénu plaveckou čepici?
Odpověď:
Není to podmínka, ale pro osoby s delšími vlasy (rodiče nebo i děti) je to pohodlnější a praktičtější.

Dotaz: Může mít muž plavky typu „bermudy“? Výrobcem jsou označeny jako plavky a jedná se o značkový výrobek.        Odpověď: Používání tohoto typu plavek není v bazénu Delfínka povoleno. Snažíme se tím předcházet situacím, kdy klienti často takové „plavky“ využívají i pro běžné nošení např. v letním období a následně v nich pak chtějí absolvovat i lekci kojeneckého či batolecího plavání, což je z hygienického hlediska nepřípustné. Zákazem zároveň zamezíme případnému vyplavování zapomenutých papírových kapesníků či jiného materiálu z kapes těchto „plavek“.

Dotaz: Kdy a jak se můžu přihlásit do kurzu?
Odpověď:
Zápisy do všech typů vodních kurzů probíhají průběžně na recepci Delfínka. Při zápisu do pořadníků základních kurzů pro začátečníky nebo přímo do konkrétních časů pokračovacích či plaveckých kurzů se skládá záloha 200,-Kč, která je vratná nejpozději 24 hodin před zahájením daného kurzu nebo informativní schůzky pro základní kurz. Termíny kurzů a zápisů do těchto kurzů jsou k dispozici na recepci Delfínka nebo na našich stránkách pod odkazem ROZPIS KURZŮ.
Do pokračovacích nebo plaveckých kurzů je možné se zapsat i mimo termíny zápisů a po zahájení těchto jednotlivých kurzů, avšak pouze na zbývající volná místa.
Oznámení o mimořádně vypsaných kurzech a zápisech do nich je vždy na recepci Delfínka nebo na našich stránkách pod odkazem v ROZPISECH KURZŮ nebo v  AKTUALITÁCH.

Dotaz: Jaké typy služeb poskytujete pro děti?
Odpověď
: Všechny typy služeb, které Delfínek pro děti nabízí, jsou podrobně popsány pod odkazem NABÍZENÉ SLUŽBY na našich stránkách. Obecně lze říci, že můžeme nabídnout aktivity pro děti od dokončeného 3. měsíce věku (individuální plavání ve vaně), od dokončeného 6. měsíce věku (základní kurz), pro absolventy základního kurzu od věku cca 7 – 8 měsíců nebo děti starší (pokračovací kurzy) a pro děti od 4 let potom několik stupňů plaveckého výcviku. Pro školáky a absolventy plaveckého výcviku na Delfínku nabízíme zdokonalovací plavecký výcvik již na Plaveckém stadionu.
Mimo vodní kurzy nabízíme cvičení dětí s rodiči. Cvičení je určené pro děti od 3 do 4 let.

Dotaz: Mám 5leté dítě a chci ho k vám přihlásit do kurzu plavání. Nemá zatím žádné základy.
Odpověď:
Pro takto staré děti nabízíme plavecký výcvik. Ten je rozdělen podle dovedností dětí do několika úrovní - skupin. Úplný začátečník bude zařazen do skupiny „C“. Plavecké výcviky probíhají denně v odpoledních a podvečerních hodinách. Informace o případném zařazení do kurzu získáte na recepci Delfínka. Jestliže si nejste jistí úrovní plaveckých dovedností Vašeho dítěte, kontaktujte přímo vedoucí sportovních aktivit (vlasta.srekova@olterm.cz nebo na telefonu 602 784 852 nebo osobně po předchozí dohodě), která Vám poradí.

Dotaz: Jsem přihlášená se svým dítětem do kurzu a máme zaplacenou zálohu. Kurzu se však nemůžu zúčastnit z důvodu nemoci dítěte. Jak mám postupovat?
Odpověď:
Přijďte na recepci Delfínka a odhlaste se z daného kurzu. Pokud se odhlásíte včas a doložíte doklad o zaplacení zálohy (nejpozději 24 hodin před zahájením daného kurzu nebo info schůzky základního kurzu), pak Vám recepční vrátí zálohu 200,-Kč.
Z kurzu se můžete omluvit i telefonicky (nebo nechat srozumitelný vzkaz na záznamníku) a domluvit se na termínu vyzvednutí zálohy. I omluva na záznamníku však musí být namluvena nejpozději 24 hodin před zahájením kurzu nebo info schůzky.

Dotaz: Můžou se na naše dítě přijít podívat i prarodiče?
Odpověď
: Samozřejmě můžou, ale nesmí svým chování rušit průběh lekce.

Dotaz: Můžu si omluvené lekce z jednoho kurzu převést do kurzu následujícího a zaplatit potom nižší cenu?
Odpověď
: Litujeme, ale toto není možné. Včas omluvené a dosud nevyčerpané lekce z kurzu můžete čerpat ještě v předem stanoveném období po skončení tohoto kurzu, ale jen formou náhradního plavání  - tzn. účastnit se některé z lekcí místo momentálně nepřítomného stálého účastníka. Podrobnosti získáte na recepci Delfínka, kde se také můžete na náhradní plavání („náhradu“) přihlásit.
Neomluvené nebo pozdě omluvené lekce není možné nahradit.

Dotaz: V době platnosti kurzu a období určeného pro případné náhrady z tohoto kurzu jsme z různých důvodů nestihli vyčerpat všechny náhrady, je možné prodloužit období určené pro čerpání náhradních lekcí?
Odpověď: 
Litujeme, ale toto není možné. Prodlužování platnosti pro čerpání náhrad nad rámec předem stanoveného období by bylo na úkor řádných účastníků kurzů v tomto následném období. 


DELFÍNEK – KONDIČNÍ CVIČENÍ:

Dotaz: Mám malé dítě a chci jít cvičit na lekci, která není s možností hlídání dětí během cvičení. Můžu mít dítě u sebe během lekce? Je moc hodné.
Odpověď:
Litujeme, ale toto není možné. Dítě nemůže být v průběhu lekce v prostorách cvičebního sálu. Hrozí mimo jiné riziko úrazu u dítěte nebo u dalších cvičících. Dítě rovněž nemůže být ponecháno bez dozoru v dětské herně nebo v jiných prostorách Delfínka.

Dotaz: Jsem začátečník a nevím, jaké cvičení je pro mě vhodné?
Odpověď
: Úplnému začátečníkovi bychom z naší nabídky doporučili začít cvičením PILATES nebo cvičením pro ZDRAVÁ ZÁDA (zaměřené na zpevnění a posílení zádových svalů, břicha, správný postoj apod.). Po několika lekcích vyzkoušet např. CVIČENÍ NA GYMBALECH (posilování a protažení na velkých míčích) a různé lekce zaměřené na POSILOVÁNÍ. Lze vyzkoušet i lekce POWER JÓGY, z nabídky vodních aktivit pak určitě AQUAEROBIC.
Aktuální nabídka lekcí je vždy uvedena pod odkazem v ROZPISU CVIČENÍ. Jednotlivé lekce stejného zaměření se od sebe mohou lišit mírou zatížení, vždy se proto nejprve informujte u cvičitelky, které z lekcí jsou vhodné pro začátečníka.
Začátečník by před zahájením jakéhokoliv cvičení měl nejprve konzultovat svůj zdravotní stav u svého ošetřujícího lékaře, který by měl určit případná omezení. Klient by měl cvičitelce před každou lekcí oznámit, že je začátečník a zda má nějaká zdravotní omezení. Začátečník by neměl cvičit se zátěží (činky, gumy, tyče apod.), zatížení by měl vždy přizpůsobit svým aktuálním možnostem (při vyšší únavě vynechat pohyby paží nad úrovní ramen, snížit počet opakování, zařadit častěji pauzy apod.) a i v průběhu lekce dodržovat pitný režim.

Dotaz: Jsem začátečník a nevím, jaké oblečení zvolit, případně co si s sebou vzít?
Odpověď
: Na sebe doporučujeme pohodlné sportovní oblečení – tričko nebo tílko, elasťáky nebo tepláky nebo třeba šortky (vzdušné, savé, na značce nezáleží). Než se zahřejete a potom na závěrečné protažení, je vhodné mít na sobě lehkou mikinu nebo tričko s dlouhým rukávem. Myslete také na to, že cvičitelka Vás lépe opraví, pokud budou zřetelně vidět Vaše linie. Příliš volné nebo plandavé oblečení sice skryje nějaké to kilo navíc, zároveň ale také zakryje špatný postoj při provádění daných prvků. Ženám doporučujeme vhodnou sportovní podprsenku!
Obuv přizpůsobte vybrané aktivitě. Obecně ale platí, že musí být určená na sport, čistá a s podrážkou, která nezanechává na podlaze černé šmouhy. Nechoďte nikdy do sálu v obuvi, ve které chodíte venku! Pilates, jóga a power jóga se cvičí na boso (pro cestu z šatny do sálu doporučujeme čisté přezůvky).
Každý také musí mít svůj ručník, který si bude pokládat na podložku při cvičení na zemi. Pravidelným klientům jógy a power jógy doporučujeme, aby si pořídili vlastní podložku.

Dotaz: Ráda bych si některé z lekcí zamluvila, abych měla jistotu, že se na vybrané cvičení bez problémů dostanu?
Odpověď
: V rámci REZERVAČNÍHO SYSTÉMU je možné předem rezervovat vybrané lekce. Klient si musí nejprve na recepci Delfínka zřídit Elektronický účet klienta. Následně si může na svůj účet nakoupit vstupy s možností rezervace. Ze svého účtu nebo prostřednictvím recepční si může vybrané lekce v případě volné kapacity rezervovat. Přesné znění podmínek nákupu rezervací je uvedeno na recepci Delfínka nebo na našich stránkách v Návštěvním řádu (REZERVACE CVIČENÍ). Před nákupem REZERVACE se nejprve pečlivě seznamte s podmínkami prodeje.

Dotaz: Nemám přístup na Internet, přesto bych chtěla chodit cvičit do Delfínka?
Odpověď:
 Zřízení elektronického účtu není povinné. I nadále můžete využívat platbu v hotovosti za 1 aktuální lekci (nejdříve 59 minut před jejím zahájením) přímo na recepci. Podmínkou je volná kapacita lekce.
I přesto si můžete zřídit Elektronický účet klienta a nakoupit si na něj např. rezervovaný vstup (vstupy), veškeré úkony (rezervace) pak ale na Váš podnět bude provádět recepční při Vašich návštěvách. Na účet si také můžete jednorázově nakoupit 10 vstupů (permanentka), které jsou cenově zvýhodněné, není ale možné na ně využít rezervaci vstupu. Před nákupem jakýchkoliv vstupů na svůj účet se nejprve pečlivě seznamte s podmínkami prodeje.

 

 

 


 

Mobilní verze