Aquaerobic

« zpět
01.12.2011 / 17:33

 

Aquaerobic je specifickou formou aerobicu – fitness aktivity, která je provozovaná ve vodě. Od klasického „suchozemského“ cvičení se liší tím, že cvičící nepřekonává gravitaci ale vztlakovou sílu vody. Jedná se o typ kondičního cvičení s hudebním doprovodem a pod vedením kvalifikované cvičitelky. Lekce se skládá z jednoduchých prvků, které však nejsou sestavovány do sestav nebo choreografií. Celá lekce může probíhat buď v hluboké vodě, kdy cvičící nedosáhne na dno a během cvičení má nadlehčovací pás nebo v mělké vodě, která dosahuje maximálně po ramena.
Aquaerobic je jednou z nejšetrnějších pohybových aktivit, protože díky vodnímu prostředí se tolik nezatěžují klouby a páteř. Rovněž je to cvičení velice komplexní, dochází při něm k zatížení velkého počtu svalových skupin. Pomáhá tak zvyšovat fyzickou kondici, sílu i vytrvalost, prospívá při hubnutí a tvaruje tělo. Má regenerační i rehabilitační účinky. Odpor vody zvyšuje intenzitu cvičení, která tak může přesáhnout i náročnost klasického aerobicu. Aquaerobic se cvičí v různě velkých skupinkách, je vhodný pro muže i ženy, od začátečníků po pokročilé. Aquerobic v hluboké vodě není vhodný pro neplavce. Osoby se zdravotními obtížemi by měly svůj zdravotní stav nejprve konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Ke cvičení se mohou používat také různé pomůcky ze speciálních materiálů, které slouží buď ke zvýšení intenzity cvičení (rukavice, činky), nebo pomáhají při cvičení v hluboké vodě (nadnášecí pásy, vodní nudle a další). Všechny potřebné pomůcky používané při cvičení obdrží zákazník od cvičitelky.

Co s sebou:

  • hygienické potřeby,
  • sportovní plavky,
  • ručník,
  • přezůvky k bazénu,
  • nápoj v plastové lahvi

Před první návštěvou se prosím seznamte s návštěvním řádem aquaerobicu. Ke stažení zde.

Termíny najdete v ROZPISU CVIČENÍ


14  10  18 19


 

Mobilní verze