Teplota vody
Krytý bazén23,92 °C
Delfínek19,38 °C

Venkovní teplota2,41 °C

Aquaerobic


Aquaerobic je specifickou formou aerobicu – fitness aktivity, která je provozovaná ve vodě. Od klasického „suchozemského“ cvičení se liší tím, že cvičící nepřekonává gravitaci ale vztlakovou sílu vody. Jedná se o typ kondičního cvičení s hudebním doprovodem a pod vedením kvalifikované cvičitelky. Lekce se skládá z jednoduchých prvků, které však nejsou sestavovány do sestav nebo choreografií.

Celá lekce může probíhat buď v hluboké vodě, kdy cvičící nedosáhne na dno a během cvičení má nadlehčovací pás nebo v mělké vodě, která dosahuje maximálně po ramena.

Aquaerobic je jednou z nejšetrnějších pohybových aktivit, protože díky vodnímu prostředí se tolik nezatěžují klouby a páteř. Rovněž je to cvičení velice komplexní, dochází při něm k zatížení velkého počtu svalových skupin. Pomáhá tak zvyšovat fyzickou kondici, sílu i vytrvalost, prospívá při hubnutí a tvaruje tělo. Má regenerační i rehabilitační účinky. Odpor vody zvyšuje intenzitu cvičení, která tak může přesáhnout i náročnost klasického aerobicu. Aquaerobic se cvičí v různě velkých skupinkách, je vhodný pro muže i ženy, od začátečníků po pokročilé. Aquerobic v hluboké vodě není vhodný pro neplavce. Osoby se zdravotními obtížemi by měly svůj zdravotní stav nejprve konzultovat s ošetřujícím lékařem.
Ke cvičení se mohou používat také různé pomůcky ze speciálních materiálů, které slouží buď ke zvýšení intenzity cvičení (rukavice, činky), nebo pomáhají při cvičení v hluboké vodě (nadnášecí pásy, vodní nudle a další). Všechny potřebné pomůcky používané při cvičení obdrží zákazník od cvičitelky.

Doporučené vybavení: hygienické potřeby, sportovní plavky, ručník, přezůvky k bazénu, nápoj v plastové lahvi
Před první návštěvou se prosím seznamte s návštěvním řádem aquaerobicu.
Kdy: termíny konání jednotlivých lekcí najdete pod odkazem ROZPIS PLAVÁNÍ nebo v ROZPISU KONDIČNÍHO CVIČENÍ střediska Delfínek nebo na pokladně či informační tabuli PSO


 

Mobilní verze