Teplota vody
Krytý bazén23,92 °C
Delfínek19,38 °C

Venkovní teplota2,41 °C

Plavecký výcvik pro dospělé neplavce

« zpět
31.03.2011 / 11:35

.. PRO DOSPĚLÉ NEPLAVCE

Je určen všem osobám starším 18 let, které:

  • neumí vůbec plavat, mají strach z vody nebo mají ostych přiznat, že neumí v dospělém věku plavat. Nezvládají zatím ani základní plavecké dovednosti (dýchání do vody, skok do vody, splývání, atp.), ale chtějí se je naučit, chtějí pokračovat v nácviku dalších plaveckých dovedností a nakonec se naučit plavat.
  • plavat umí, ale jejich plavecké způsoby (nebo zpravidla jen plavecký způsob prsa) jsou technicky velmi nedokonalé. V kombinaci s nízkou kondicí pak zvládnou plavání jen na krátké vzdálenosti. Zpravidla plavou vždy jen u okraje bazénu nebo tam, kde dosáhnou nohama na dno. Tito zájemci chtějí zdokonalit svoje stávající dovednosti, rozšířit je a zlepšit svoji kondici.
    PLAVECKÝ VÝCVIK PRO DOSPĚLÉ NEPLAVCE

Probíhá v hloubce 140cm, zákazník běžného vzrůstu dosáhne na dno.

Při výcviku mohou být používány plavecké pomůcky (desky, kruhy, aquapásy). Všechny používané pomůcky obdrží zákazník od cvičitele před zahájením daného cvičení, po skončení lekce musí zákazník všechny pomůcky nepoškozené vrátit.
Pokud zákazník během lekce zjistí, že je zátěž nad jeho síly, přeruší výcvik a odpočívá ve vodě nebo může opustit bazén a odpočívat na břehu.
Plavecký výcvik probíhá formou kurzu a může být rozdělen do 2 úrovní:
  • Úroveň 1: výcvik základních plaveckých dovedností (dýchání do vody, jednoduché skoky, splývání na břiše, splývání na zádech atp.), výcvik základů jednoho vybraného plaveckého způsobu, výcvik základů dalších plaveckých způsobů
  • Úroveň 2: zdokonalování získaných dovedností, zdokonalování naučených plaveckých způsobů, rozvíjení kondice

Cvičitel vždy přizpůsobuje náplň lekce aktuálním schopnostem a dovednostem účastníků kurzu. 
Zápisy do kurzu probíhají na pokladně Plaveckého stadionu. Podrobné informace podá zájemci pokladní Plaveckého stadionu nebo přímo cvičitel daného kurzu.

Doporučené vybavení: sportovní plavky – pro ženy jsou vhodnější plavky vcelku, pro muže nejsou povoleny plavky typu „bermudy“, protiskluzná obuv pro chůzi ve vodní zóně, plavecké brýle (ne potápěčské), dlouhé vlasy doporučujeme sepnout nebo používat plaveckou čepici, hygienické potřeby, ručník (případně župan); před první návštěvou se prosím seznamte s návštěvním řádem plaveckého výcviku pro dospělé neplavce.
Podrobnější informace a termíny konání kurzů najdete pod odkazem aktuality nebo na pokladně či informační tabuli PSO

 

Mobilní verze